Aktualności

Wysoka wygrana Tymona, na zero w tyłach

• autor: tymowiak09, 2010-10-31 16:30

Poręba Spytkowska - TYMON TYMOWA  0:3

W niedzielę o godzinie 14:00 na Stadionie w Tymowej swój domowy mecz 12 kolejki rozgrywała Poręba Spytkowska. Nasz Zarząd na prośbę klubu z Poręby zgodził się udostępnić nasze boisko, gdyż murawa gości jest remontowana.

Pogoda i kibice dopisali i mogliśmy rozpocząć ciężki mecz z A-klasową drużyną, bowiem Poręba Spytkowska jest spadkowiczem z wyższej ligi. Jednak jej wyniki pokazywały, że gra nie idzie im w tym sezonie najlepiej. Na pewno za sprawą tego jest osłabienie, gdyż kilku zawodników odeszło po sezonie 2009/2010.

Statystyki statystykami, ale na boisku dopiero wszystko miało się rozstrzygnąć. Mecz rozpoczął się bez chaosu i z wielkim spokojem. Obie drużyny "sprawdzały się" w pierwszych minutach. Dopiero koło 15 minuty zaczęła się walka i większa pewność obu drużyn. Początkowo Tymon atakował, jednak Poręba Spytkowska chwilę później również zaczęła zagrażać naszej bramce. Jednak to Tymon zalicza pierwsze trafienie w meczu: rzut z autu, Kamil Bolechała daleko rzuca do Tomka Rośka, ten zgrywa z pierwszej piłki do Leszka Dumany który wychodzi sam na sam z bramkarzem i pokonuje go dając Tymowej prowadzenie. Tymon nie przestawał i bramka dodała im skrzydeł, do Leszka Dumany zagrywa Tomek Rosiek, a Leszek w sytuacji sam na sam zostaje przez bramkarza faulowany? i wg większości powinien być rzut karny (osobiście również tak uważam), jednak sędzia kontrowersyjnie pokazał "żółtko" naszemu napastnikowi Leszkowi, który miał o to pretensje. Jeszcze chwile później rzut rożny wykonuje Piotr Żółty i do piłki doskakuje Damian Sromek i mimo tego że ma przed sobą pustą bramkę i zostaje bez opieki nie potrafił skierować bardzo mocnego dośrodkowania do siatki głową. Do przerwy wynik 1:0 dla Tymowej.

Po przerwie Tymon postawił na obronę i częściej pozwalał grać dzielnie walczącym "gospodarzom". Atakowaliśmy jedynie z kontry. Jak się potem okazało, ta taktyka była bardzo skuteczna, jednak bardzo długo broniliśmy się, a "gospodarze" mieli bardzo wiele sytuacji, jednak albo brakowało im szczęścia, albo obrońcy wybijali albo dobrymi interwencjami popisywał się Jóżin Piwowar.  Wydawało by się że gracze z Poręby w końcu skonstruują akcję zakończoną bramką, jednak wtedy wynik rozstrzygnął Tymon: akcja Kamila Bolechały, podaje piłkę do Leszka Dumany a ten na szybkości dochodzi do niej, mija obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza podwyższa prowadzenie na 2:0. Cichym bohaterem tej akcji był Paweł Pajor, który chciał dograć tą piłkę pierwszy, jednak ściągnął na siebie obrońców a piłkę zostawił Bolkowi, a ten uczynił to co powinien zrobić Yogi. Gracze z Poręby na 15 minut przed końcem byli już wyczerpani i zrezygnowani, ale bardzo się starali, jednak bez skutku. Do tego niepotrzebny incydent: jeden z graczy Poręby Spytkowskiej nie zgadzał się z decyzją arbitra i nie wytrzymał nerwowo i zwyzywał arbitra, za co bez wachania pokazał mu czerwony kartonik. Poręba grała do końca w 10. Ich luki w obronie ponownie wykorzystał Tymon: znowu Kamil Bolechała zagrywa do wchodzącego Łukasza Piechnika, a ten swoją techniką ogrywa obrońców, dośrodkowuje wewnętrzną częścią stopy do Leszka Dumany a ten kompletuje hat-tricka i ustala wynik meczu na 3:0 dla Tymona. Dziś nasza obrona w składzie: Dumana Sławek i Piotrek, Paweł Rosiek oraz Damian Mrozowski zachowała czyste konto i grała fenomenalnie. Brawo :)

Dziękujemy kibicom, którzy w piękną pogodę wybrali się dopingować swoją drużynę :) Ci co przyszli nie zawiedli się i mamy nadzieje że wynik się podobał :)

Zapraszamy na mecz za tydzień w Tymowej, gdzie w sobotę o 13:00 zagamy mecz z Jednością Paleśnica.