Zwycięstwo w Derbach !!!

• autor: Yogi, 2010-10-10 14:36

TYMON TYMOWA - Tęcza Gosprzydowa 2:0

relacja w rozwinięciu...

W dzisiejsze południe odbyły się Wielkie derby naszego regionu pomiędzy Tymową a Gosprzydową. Dwie sąsiednie miejscowości z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tego meczu, ponieważ ten mecz miał wyłonić kto przez pół roku będzie mógł chodzić z podniesionymi głowami aż do kolejnego meczu derbowego. Tymon przystąpił do meczu z brakiem podstawowego naszego rozgrywającego Kamila Bolechały, którego zatrzymały obowiązki na uczelni oraz brakiem bocznego obrońcy Damiana Mrozowskiego, który boryka się z kontuzją kostki.

Mecz od początku obfitował w wielką walkę bez klarownych sytuacji strzeleckich, a w trakcie meczu było słychać głosy z trybun że jedna bramka może rozstrzygnąć ten mecz. Kilka razy groźnie uderzał Leszek Dumana, lecz za każdym razem minimalnie niecelnie. Trzeba przyznać ze goście z Gosprzydowej tez próbowali zaatakować,co zaowocowało jednym groźnym uderzeniem z główki, które sparował nad poprzeczkę "Jożin" Piwowar za co dostał gromkie brawa od bardzo licznej publiczności. W końcu nastąpiła 44 minuta piłkę przejął Łukasz Piechnik, który odegrał do Pawła Pajora, a ten świetnie oddał piłkę popularnemu "Sexiemu" Damianowi Sromkowi, który ze stoickim spokojem ulokował piłkę w siatce.To była piękna akcja i bramka do szatni dla rywali.  1:0 do przerwy!

W drugiej połowie nastąpiła zmiana taktyczna naszej drużyny, która nastawiła się głownie na grę z kontry. Znów oglądaliśmy mecz wielkiej walki za co posypało się parę żółtych kartek. W 50 minucie oglądaliśmy 100% sytuacje drużyny z Gosprzydowej. Napastnik po ograniu naszego bramkarza strzela do pustej bramki, na szczęście kapitalną interwencją popisuje się "Diesel"  Rafał Sowa który na wślizgu wybija piłkę z lini bramkowej. To była świetna interwencja. W 65 minucie po rzucie rożnym do piłki dochodzi "Yogi" który trafia wprost w bramkarza, powinno być 2:0. W 80 minucie po kornerze gości piłka o centymetry mija prawy słupek Piwowara. Coraz rozpaczliwiej się bronimy aż nastąpiła 90 minuta meczu. Wybicie "Zdzicha" Zdzisława Karpiela  trafia wprost pod nogi kompletnie nie obstawionego"Lucka" Leszka Dumany, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, biegnąc od połowy boiska, spokojnie go ogrywa po czym uderza na bramkę, a tam wracający obrońca na wślizgu blokuje piłkę na lini bramkowej ręką, za co otrzymuje czerwoną kartkę. Rzut karny!! Do piłki podchodzi prawy obrońca Paweł Rosiek, który pewnie strzela na 2:0!! Euforia wśród zawodników i publiki, która została rozgrzana emocjami sięgającymi zenitu w ostatnich fragmentach meczu. Koniec meczu; Tymon wygrywa 2:0ii przez kolejne pół roku jest górą w lokalnych derbach. Po meczu zawodnicy Tymona odtańczyli taniec  radości dedykując go naszej niezawodnej cudownej publiczności

Dziękujemy im bardzo gorąco za przybycie i zapraszamy za tydzień na wyjazd do Szczepanowa, gdzie zmierzymy się z tamtejszą Iskrą :))