Aktualności

ZWYCIĘSTWO w Derbach

• autor: chester., 2010-06-20 18:14

Tymon Tymowa 3:2 Tęcza Gosprzydowa

W bardzo trudnych warunkach przyszło mierzyć się obu ekipom w niedzielne popołudnie. Było bardzo mokro, a na boisku powstały liczne kałuże. Mimo to mecz odbył się i był emocjonujący.

Od pierwszych minut Tymon zaczął bardzo mocno atakować i zepchnął ekipę z Gosprzydowej do obrony i zamknął ich na własnej połowie. Mieliśmy wiele sytuacji, jednak albo brakowało szczęścia albo skuteczności. Śmiało możemy powiedzieć że to nasza ekipa przeważała na boisku. Jednak po 25 minutach gry to nasi rywale strzelili nam bramkę bo kontrataku i błędzie obrony. Było 0:1. Wtedy Tymon zaczął jeszcze bardziej atakować. Nie pozwoliliśmy cieszyć się zbyt długo Tęczy cieszyć się z prowadzenia, bowiem 10 minut przed końcem pierwszej połowy Damian Sromek był faulowany w polu karnym, a sędzia nie miał wątpliwości, aby pokazać na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Rosiek i tym samym wyrównał wynik meczu. Do przerwy było 1:1

W drugiej połowie to gracze Gosprzydowej zaczęli zbliżać się do naszej bramki i atakować. Zmusiło to nas do wzięcia się w garść i staraliśmy się przejąć inicjatywę. Jednak pechowo straciliśmy drugą bramkę; strzał jednego z zawodników z Gosprzydowej, Józek wypuścił śliską piłkę i był bezradny wobec dobitki. Przegrywaliśmy 1:2. Naszym napastnikom wyraźnie nie szło w tym meczu, dlatego w 60 minucie zostały przeprowadzone zmiany: w miejsce Pawła Pajora i Damiana Sromka weszli odpowiednio: Mateusz Meller i Włodek Sromek. Jak się potem okazało była to znakomita zmiana. Kilka minut bo dokonanych zmianach Łukasz Piechnik wrzuca w pole karne a błąd obrony wykorzystuje Włodek Sromek zdobywając wyrównującą bramkę. Jednak nam było ciągle mało i kilka minut później po składnej akcji gola zdobywa Mateusz Meller. Gracze z Gosprzydowej byli zrozpaczeni obrotem spraw, jednak starali się zdobyć jeszcze jakąś bramkę. Jeszcze w naszej ekipie  zmiana: w 70 minucie  za Stanisława Rośka wszedł Zdzisław Karpiel.  Nasi rywale dzielnie walczyli, jednak nasza obrona spisała się bezbłędnie i wynik utrzymał się do końca. Tymon Tymowa - Tęcza Gosprzydowa 3:2.

Zdobyliśmy kolejne 3 punkty i wzbiliśmy się na 10 miejsce w tabeli. Udało nam się zrewanżować za porażkę z jesieni, gdzie przegraliśmy 1:3. Cieszymy się bardzo, że jest to kolejny mecz w którym zdobywamy punkty.

Dziękujemy kibicom, którzy mimo fatalnej pogody jak zwykle nas wspierali. Również wiele kibiców z Gosprzydowej zjawiło się w Tymowej, aby dopingować swoich ulubieńców.

Zapraszamy na środowy mecz z Gromem w Sufczynie :) Jest to dziwna pora na mecz, jednak liczymy że garstka was, kibiców się pojawi :)