Aktualności

Przegrane Piękne widowisko

• autor: tymowiak09, 2010-05-30 16:40

TYMON TYMOWA - Orzeł Stróże 5:8

Kibice którzy przyszli w niedzielne popołudnie mieli okazje oglądać mecz pełen wrażeń i emocji. Jedyne co mogło im się nie spodobać to wynik, gdyż nasza ekipa bo naprawde bardzo dobrej grze przegrała na własne życzenie po indywidualnych błędach i niepotrzebnych faulach w polu karnym.

Już w pierwszej minucie błąd popełnił nasz obrońca Piotr Dumana, który wyglądał niemal identycznie jak w meczu z Okocimiemi. Chciał okiwać zawodnika, jednak ta sztuka się nie udała i napastnik zdobył gola na 1:0 dla gości. To dobiło zawodników Tymona, jednak mecz ledwie się zaczął i na odrabianie było dużo czasu. W około 20 minucie Damian Sromek w swoim stylu szarżował z Tomkiem Roskiem w polu i w dwójkowej akcji, kiedy Damian miał pozycje do strzału uderzył bardzo mocno i wyrównał stan meczu. Jednak radość nie trwała długo, gdyż 10 minut później Orzeł Stróże ponownie nam strzela bramkę. Tuż pod koniec meczu jeden z naszych obrońców fauluje napastnika Orła w polu karnym a sędzia dyktuje karnego, którego pewnie wykorzystał zawodnik orła. Do przerwy 1:3.

Tuż po przerwie Tymon musiał odrabiać straty i wziął się za to solidnie. Ładną akcje ponownie przeprowadził Damian Sromek, który strzelił bramkę na 2:3 i Orzeł Stróze poczuł oddech Tymowej na plecach. Dlatego też postanowili ruszyć do ataku i strzelili kolejne 2 bramki. Było 2:5. Tymon nadal szukał swoich okazji mimo tego, że mecz nie układał się po ich myśli. W jednej z akcji faulowany Tomasz Rosiek na 18 metrze. Chciał wykonać ten rzut  wolny, gdyż poczuł złość, że zawodnk go faulujący zrobił to któryś raz z rzędu. Swoją złość wykorzystał przy strzale i huknął obok muru bardzo silno i było 3:5. Tymon Jeszcze sie zerwał do ataku, jedank kontre przeprowadzili nasi rywale i było 3:6. Tymowa załamana przebiegiem wydarzeń próbowała i walczyła, zwłaszcza że wielu kibiców przyszło na ten mecz w tą piękną pogodę. Przy rzucie rożnym dośrodkował Piotr Żółty a do piłki wyskoczył Kamil Bolechała i strzelił bramkę dla Tymowej dającą jeszcze jakąś nadzieje na zryw przed końcem meczu. Zostało 15 minut i na boisku 4:6. Jednak chwilę później jeden z naszych obrońców ponownie fauluje na polu karnym i kolejna jedenastka dla gości. Jednak strzał obronił Józek Piwowar, lecz niestety był bezradny przy dobitce innego zawodnika i było 4:7. Zabrakło asekuracji ze strony obrońców.  Następnie Tymon jeszcze nie chciał odpuścić i przeprowadzili koncertową wręcz akcje: zaczął Piotr Dumana, który podał do Łukasza Piechnika, ten zgrał górną piłkę do Kamila Bolechały, który uderzył mocno głową w strone Tomasza Rośka, ten zaś z pierwszej piłki wrzucił górną piłkę do nabiegającego Pawła Pajora który strzelił przepiękną bramkę pod poprzeczkę z całej siły  i przełamał swoją niemoc strzelecką. Jego bramka była ozdobą tego spotkania. Kibice bardzo się cieszyli mimo tego że ich ulubieńcy przegrywali, jednak pokazywali siłę walki i chęć pięknej gry. Jednak koniec nieuchronnie się zbliżał i Tymon wręcz rzucił się szturmem na bramkę rywala, który korzystając z dużych luk w obronie strzelają pod koniec bramkę i ustalają wynik spotkania na 5:8.

Po tej przegranej zamieniamy się z Orłem Stróze pozycjami i jednocześnie tracimy do nich 3 punkty. Powiększyli swój bilans bramkowy z 3 do 6 , jednak w meczach bezpośrednich nadal jesteśmy lepsi o 1 bramkę. Stróże - Tymowa: 1:5, Tymowa Stróże: 5:8, co łącznie daje: 10:9 na korzyść Tymona.

Dziękujemy kibicom za przybycie :) Zapraszamy na czwartkowy mecz z Gosprzydową, który napewno będzie bardziej zacięty niż ten, który mogliście obejrzeć dzisiaj :)