Aktualności

TYMON ZATRZYMANY !

• autor: tymowiak09, 2010-05-28 21:05

KS Okocim - Tymon Tymowa  4:1

Niestety nasza drużyna nie podtrzymała zwycięskiej passy i nie wygrała trzeciego meczu z rzędu. Rywal z Okocimia stał się zbyt mocną przeszkodą i Tymon uległ 1:4 na wyjeździe.

Atutem gospodarzy z pewnością był stadion, który jest znacznie dłuższy i szerszy (jak zauważyła większość z nas) od innych stadionów. Również po ulewach został doprowadzony do porządku.  Od pierwszych minut gracze z Okocimia zaczęli grać twardo i sprawili że nie mogliśmy się poczuć jak u siebie w domu. Bardzo dobrze rozgrywali spotkanie taktycznie. Zepchnęli naszą drużynę do defensywy i mogliśmy konstruować jedynie kontrataki. Jednak około 20 minuty mocno bita piłka w zamieszanie w naszym polu karnym i jeden z wysokich obrońców wbija piłkę do naszej bramki na 1:0 dla gospodarzy. Potem Tymon zaczął śmielej walczyć i konstruować jakieś akcje, jednak dobrze spisująca się defensywa Okocimia nie pozwalała na przedarcie się do bramki. Gra toczyła się różnie: częściej przeważał Okocim jednak  Tymowa wyprowadzała kontry. Jednak w pewnej chwili błąd w obronie popełnia Piotr Dumana, który w tym spotkaniu spisywał się całkiem nieźle. Napastnik Okocimia odebrał mu piłkę i podał do wbiegającego na puste pole drugiego zawodnika gospodarzy a ten nie miał problemu z pokonaniem naszego bramkarza. Było już 0:2. Jeszcze Tymon próbował coś przed końcem pierwszej połowy, jednak nic się nie kleiło i nic nie wychodziło. Na uwagę zasługuje jedynie groźny strzał Kamila Bolechały z rzutu wolnego, oraz sytuacja sam na sam Damiana Sromka z bramkarzem Okocimia, zakończona niepowodzeniem. Za to gracze Okocimia przeprowadzili ładną akcję zakończoną wrzutką i  strzałem z głowy koło słupka, gdzie nasz bramkarz po raz 3 wyciągał piłkę z siatki. Do przerwy było 0:3.

W przerwie trener przeprowadził jedną zmianę: Za Pawła Pajora wszedł Włodek Sromek. Ustaliliśmy że będziemy grać jednym napastnikiem i nastawiliśmy się na grę w środku pola.

Jak się potem okazało zmiana przyniosła efekt i Tymon stał się drużyną lepsza przez kilkanaście minut drugiej połowy. Konstruowaliśmy ładne i szybkie akcje, jednak defensywa Okocimia nadal spisywała się bezbłędnie. Jednak w końcu Damian Sromek zostaje sfaulowany brutalnie w polu karnym i sędzie dyktuje rzut karny dla Tymona. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Meller, niepewnie ale skutecznie. Zdobyliśmy bramkę kontaktową. Potem Tymon jeszcze podkręcał tempo, jednak nic więcej nie udało się ustrzelić. Najgroźniejszymi sytuacjami były 2 spośród kilku rzutów rożnych; przy jednym piłka minęła wszystkich zawodników i nikt nie mógł skierować jej do siatki, a przy drugim Łukasz Piechnik pomylił się dosłownie o centymetry. Po naszym okresie przewagi Okocim zmienił taktykę i nie pozwalał nam na tworzenie kolejnych akcji ze środka pola. Mało tego przeprowadzali coraz groźniejsze kontry. W końcu przejęli inicjatywę.  Kilka minut pod koniec spotkania już całkowicie zgasili nasz zapał do gry w tym spotkaniu i po wrzutce w nasze pole karne jeden z naszych obrońców wybija piłkę, która spadła wprost pod nogi jednego z gospodarzy a ten ustala wynik na 4:1.

Jedno jest pewne: gdyby Tymon grał tak, jak na początku drugiej połowy, gracze z Okocimia mieli by problemy w zdobyciu punktów lub co najmniej nie było by to takie łatwe. Również indywidualne błędy oraz błędy w kryciu sprawiły, że ponieśliśmy porażkę. Okocim był drużyną lepszą, dlatego wygrał i zdobył 3 punkty, które przybliżają ich do walki o A-klasę.

Trzeba jednak o tym szybko zapomnieć, gdyż już jutro rozgrywamy u siebie mecz XXII kolejki z Orłem Stróże.  Musimy wyciągnąć wnioski, zagrać tak jak na naszą drużynę przystało i zawalczyć.

Zapraszamy na jutrzejszy mecz z Orłem Stróże. :)