Podsumowanie sezonu 2015/2016

• autor: tymowiak09, 2016-07-22 17:13

Poniżej krótkie podsumowanie ubiegłego sezonu

W drugim sezonie w A-klasie Tymon zakończył sezon na 8 miejscu.

-Awans do ligi okręgowej uzyskała drużyna Strażak Mokrzyska.

-Awans do A-klasy uzyskały drużyny Jedność Paleśnica i Temida Złota, a to oznacza, że w przyszłym sezonie odbędą się derby Gminy Czchów.

- Do B-klasy spadają Iskra Łęki i Victoria Bielcza

-Na razie nie wiadomo kto spadnie z Ligi Okręgowej do A Klasy

Nasza drużyna po raz drugi w historii wzięła udział w Pucharze Polski i od tych rozgrywek Tymon rozpoczął sezon. W I rundzie PP nasza ekipa wylosowała spadkowicza z Okręgówki Koronę Niedzieliska. Mecz odbył się w Czchowie, a nasza drużyna wygrała 3:1. W Drugiej rundzie Tymon trafił na drużynę z Ligi Okręgowej, Pagen Gnojnik. Nasza drużyna znowu trafia na wymagającego przeciwnika, ale po dobrym meczu Tymon sprawia sensację i wygrywa z wyżej notowanym rywalem aż 4:0. III runda odbyła się dopiero w listopadzie. Naszym rywalem była drużyna Olimpii Bucze, która rok temu awansowała do ligi okręgowej. Po zaciętym meczu Tymon musiał uznać wyższość gości i przegrał 3:5 kończąc przygodę z Pucharem Polski w III rundzie.

Tymon z dorobkiem 34 punktów zajął ostatecznie 8 miejsce na co złożyło się: 10 zwycięstw, 4 remisy i 12 porażek.

-Tymon Tymowa w sezonie 2015/2016 strzelił 49 bramek tracąc przy tym 58

-Bramki dla Tymona strzelali:

Liga:

- 14 Bartek Kuraś

- 7 Paweł Pachota

- 6 Zdzisek Izworski

- 4 Tomasz Skwarło,  Kamil Bolechała

- 3 Kamil Mendyk

- 2 Mateusz Meller, Bartek Pachota,, Mariusz Zych

- 1 Mateusz Nykiel, Mateusz Piechnik, Kuba Buchowicz

- 1 samobójcza

Puchar Polski;

- 8 Zdzisek Izworski

-1 Mateusz Meller i Bartek Kuraś

- najlepszym strzelcem Tymona  został Bartek Kuraś, który zanotował 15 trafień: 14 w lidze i jedno w Pucharze Polski. W Klasyfikacji A-klasy zajął 5 miejsce. Król strzelców Mirek Dzieński z Sokoła strzelił 30 bramek.

- Zdzisław Izworski został najlepszym strzelcem Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki nożnej Tarnów gr I – 8 bramek.

- najwięcej czasu na boisku spędzili kolejno: Mateusz Meller, Bartek Grzesicki, Paweł Rosiek

-Najwyższa wygrana Tymona w sezonie i w A-klasie  to mecz Victorią Bielcza 5:1

-Najwyższa przegrana Tymona to mecz z Sokołem Maszkienice przegrany 3:7

-Największa wygrana i największa Porażka w lidze miały miejsce w meczu Strażak  - Kłos Łysa góra, gdzie Mistrz wygrał aż 10:0

-W meczu otwierającym rundę wiosenną w Bielczy przez pól godziny graliśmy w 10 pomimo pełnej ławki rezerwowych, ponieważ nie mieliśmy w zespole żadnego młodzieżowego zawodnika.

W tym roku w lidze mecze udało się w miarę płynnie rozegrać:  3 razy przerwano i przełożono mecz z powodu złych warunków atmosferycznych, 2 razy w wyniku zdekompletowania gości i uznano 1 walkower za grę nieuprawnionego zawodnika.

Z naszej drużyny odeszli Zdzisław Izworski i Mariusz Zych. Wielkie dzięki chłopakom za rozegrane mecze

W tym roku naszą kadrę zasiliły gwiazdy młodego pokolenia takie jak Marcin Pachel, Mateusz Surówka, Jacek Kantek, Grzesiek Grząbel

W połowie sezonu Tymon został wzmocniony również nowymi zawodnikami: Mateusz Gasiński, Tomek Kuraś, Marcin Kaczor oraz zawodnikami starej gwardii, którzy wrócili z zagranicy: Damian Mrozowski i Marcin Wilczek.

Na koniec szczególne podziękowania dla Prezesa i Kierownika za zaangażowanie, chęci i dążenie do celu.

Podziękowania dla wszystkich innym wspierających w jakikolwiek sposób działalność Klubu Sportowego Tymon Tymowa oraz podziękowania dla kibiców którzy wiernie jeździli na nasze mecze.