Podsumowanie sezonu 2014/2015

• autor: tymowiak09, 2015-07-21 20:05

Podsumowanie sezonu 2014/2015 w rozwinięciu newsa. Zapraszam do lektury

W swoim pierwszym historycznym sezonie w A-klasie Tymon kończy sezon na miejscu z dorobkiem 45 punktów, tracąc do lidera 14 punktów.

-Awans do ligi okręgowej uzyskały drużyny : Olimpia Bucze (Mistrz) oraz Olimpia Kąty. Gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu

-Awans do A-klasy uzyskały drużyny: Błękitni Przyborów oraz Pogórze Gwoździec (Mistrz B-klasy Rylovia II Rylowa wycofała drużynę)

- Do B-klasy spada Spółdzielca Grabno

- Do A-klasy spada Korona Niedzieliska

-Najwięcej bramek strzeliła Olimpia Kąty: 85 bramki.

-Najwięcej bramek stracił zespół Spółdzielcy Grabno : 96 bramek

-Najmniej bramek straciła drużyna Strażaka Mokrzyska: 26 bramek

-Najwyższą wygraną w lidze zanotowała Iva Iwkowa wygrywając 9:1 z Iskrą Łęki.

-Najwięcej bramek (11) padło w meczu Strażak Mokrzyska – Iskra Łęki oraz Sokół Maszkienice – Piast Czchów.

-Najwięcej zwycięstw – Olimpia Bucze: 18

-Najmniej zwycięstw – Spółdzielca Grabno : 3

- 3 razy padał bezbramkowy remis.

- 3 razy ostateczny wynik meczu zakończył się walkowerem

TYMON TYMOWA

Tymon Tymowa sezon rozpoczął historycznym wydarzeniem: po raz pierwszy ekipa z Tymowej wzięła udział w Pucharze Polski. Losowanie nie było zbyt łaskawe: rywalem Sokół Maszkienice. Pomimo dobrej gry Tymona i długim prowadzeniu ostatecznie Tymowska drużyna przegrała 3:5 i odpadła już w pierwszej rundzie. Jak się jednak okazało, był to po prostu zwykły falstart połączony z pechowymi wydarzeniami na boisku. Sama gra napawała optymizmem i pozwalała patrzeć pozytywnie w przyszłość. Pierwsza połowa sezonu ligowego w wykonaniu Tymona była co najmniej imponująca: jako beniaminek w dobrym stylu wygraliśmy pierwsze 6 meczów, a rundę jesienną zakończyliśmy na 3 miejscu tracąc do lidera z Maszkienic tylko 1 punkt! Tak więc plan minimum, jaki był do wykonania po awansie udało się uzyskać już w rundzie jesiennej. Druga połowa wyglądała już nieco gorzej, głównie ze względów kadrowych. Najpierw drużynę opuścił najlepszy strzelec ostatnich dwóch sezonów Boguś Orzeł, który ożenił się i przeniósł do swojej rodzinnej miejscowości. Później kontuzje wykluczyły  z występów w  drugiej rundzie Kamila Piechnika oraz Bartka Pachotę. Również kilku naszych zawodników wyjechało za granicę, przez co nasza kadra stała się jeszcze szczuplejsza. Mimo tego nasza ekipa radziła sobie nie najgorzej, punktowała  i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Jest to bardzo dobry i zadowalający wynik, biorąc pod uwagę wydarzenia jakie miały miejsce w drugiej połowie sezonu. Obecnie drużyna szuka wzmocnień i przygotowuje się do kolejnego sezonu.

Tymon z dorobkiem 45 punktów zajął ostatecznie 5 miejsce na co złożyło się: 13 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek.

-Tymon Tymowa w sezonie 2014/2015 strzelił 48 bramek tracąc przy tym 39; bilans +9

-Bramki dla Tymona strzelali:

1.

13.

Mateusz Meller

1 bramka

- najlepszym strzelcem Tymona  został Boguś Orzeł strzelając 7 bramek.

- najwięcej czasu na boisku spędzili kolejno: Bartosz Grzesicki, Mateusz Meller, Kamil Bolechała

-Najwyższa wygrana Tymona w sezonie i w A-klasie  to mecz z Sokołem Maszkienice, gdzie nasza drużyna wygrała 4:1.

-Najwyższa przegrana Tymona to mecz z Olimpią Kąty przegrany 1:6.

Dziękujemy kibicom, którzy wiernie i regularnie przez cały sezon przychodzili na nasze mecze, aby wspierać nas swoim dopingiem. Na pewno dostarczyliśmy wam dużo emocji. Mamy nadzieję, że od nowego sezonu nadal będziecie nas tak gorąco wspierać.

Dziękujemy również całemu zarządowi i wszystkim, którzy przyczyniają się do funkcjonowania i rozwoju naszego klubu. Nazwisk jest wiele, więc podziękowania są ogólne dla wszystkich. DZIĘKUJE W IMIENIU CAŁEJ DRUŻYNY.

Dziękujemy „Bobojowi” za mistrzowski sezon w B klasie oraz połowę sezonu w A klasie. Życzymy powodzenia na nowej drodze życia oraz wielu bramek i sukcesów w AKS Ujanowice.

Bogusław Orzeł w 35 meczach dla Tymona strzelił 38 bramek. Dzięki za wszystko !

Nowy sezon rozpoczyna się 2 sierpnia, kiedy odbędą się mecze I rundy Pucharu Polski, do którego nasza drużyna przystępuje po raz drugi w historii.

Terminarz rozgrywek ligowych zostanie niedługo ustalony i umieszczony na stronie klubowej

Informacje o sparingach przed sezonem będą dodawane na bieżąco.

autor: ~Lach 2015-07-24 19:36:10

avatar Życzę całemu kierownictwu i piłkarzom udanego nowego sezonu 2015-2016 i rozgrywania meczów w pięknej Tymowej byłyby to dla nas kibiców nie zapomniane chwile,mam nadzieję że się to kiedyś spełni.