Aktualności

A Brzesko. Czołówka rozrywa peleton

• autor: chester., 2014-09-18 15:36

Liga coraz bardziej się rozwarstwia. Na szczycie bez straty punktu beniaminek - Tymon, na jej dnie spadkowicz Iskra, która jeszcze nie ugrała punktu. Czołowa czwórka, piątka zespołów coraz bardziej nadaje ton rozgrywkom i całkiem możliwe, że wkrótce odskoczy reszcie drużyn na sporą odległość.

Tymon po zaciętym meczu pokonał w Kątach Olimpię 1-2. Bramki dla gości strzelili: Kamil Mendyk, Mateusz Piechnik, dla gospodarzy z rzutu karnego Marcin Cebula. Olimpia nie potrafi póki co nawiązać do zeszłorocznych występów (5. miejsce na finiszu ligi). Widać to chociażby po ilości przegranych meczów u siebie. W ubiegłym roku we wszystkich 16 meczach rozegranych w Kątach, Olimpia przegrała tylko 4 razy. W bieżących rozgrywkach ma już na koncie dwie domowe porażki… Tymon kompletuje tymczasem ligowe zwycięstwa, pozostaje zapytać kto jest w stanie zatrzymać ekipę Pawła Pachoty?

Drugie miejsce w tabeli ma Sokół, który tylko raz stracił punkty – z Tymonem właśnie. Tym razem drużyna Jana Kargula pokonała na własnym boisku Victorię Bielcza. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w której i gospodarze (Curyło, Płachno) oraz goście (Nowak, Łazarz) mieli bramkowe okazje, przyjezdni wyszli na prowadzenie wykorzystując rzut wolny- na listę strzelców wpisał się Maciej Buch. Prowadzenie Victorii nie trwało jednak długo. Zaledwie pięć minut później wyrównał z rzutu karnego Dawid Curyło. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce meczu. W ciągu ostatnich 10 minut gospodarze dwukrotnie pokonali Bartłomieja Książka. Do gola na 2-1 autorstwa Kamila Nowaka pretensje mieli przyjezdni dopatrując się spalonego. Gwóźdź do przysłowiowej trumny Victorii wbił Robert Płachno wykorzystując indywidualną akcję i przytomne dogranie Patryka Tomczyka.

Najwięcej bramek padło w Porębie Spytkowskiej, gdzie pogromu 7-1 doznał spadkowicz z ligi okręgowej – Iskra Łęki. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył napastnik gospodarzy – Mateusz Bieniek. Drużyna z Poręby może cieszyć się nie tylko z rozmiarów zwycięstwa, ale także z wysokiej trzeciej lokaty, ex-aequo z Sokołem.

Dopiero w ostatniej regulaminowej minucie piłkarze Victorii Porąbki Uszewskiej zapewnili sobie zwycięstwo w meczu z Arkadią Olszyny. Bohaterem spotkania został napastnik gospodarzy – Zdzisław Zych – autor dwóch bramek. Po raz pierwszy pokonał bramkarza gości po dwóch kwadransach gry, po raz drugi na minuty przed końcem meczu kolejny raz wyprowadzając na prowadzenie swoją drużynę (wcześniej – na początku drugiej połowy wyrównali piłkarze beniaminka wykorzystując rzut karny, bramka: Grzegorz Krakowski). To pierwsze ligowe zwycięstwo Victorii, dzięki któremu awansowała na 12. pozycję kosztem Arkadii.

Dwie bramki pozyskanego latem Łukasza Tobiasza nie wystarczyły aby Piast Czchów pokonał mocną kadrowo w bieżących rozgrywkach Olimpię Bucze. Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie za sprawą Tomasza Radeckiego. Po zmianie stron wyrównał wspomniany Tobiasz egzekwując rzut karny. Kolejne dwa gole przypadły Olimpii, a jedna z nich – gol głową Marka Handzlika po dośrodkowaniu z rzutu wolnego możecie zobaczyć Tutaj. Kolejne trafienie Tobiasza przyniosło nadzieje gospodarzom na choćby jeden punkt (na boisku pojawił się kontuzjowany ostatnio grający trener Krystian Stec). W 90 minucie wszelkie nadzieje Piasta zgasły po golu rezerwowego Bartłomieja Przybysławskiego. Piast po pięciu kolejkach ma 6 punktów. Cztery oczka więcej ma Olimpia, która awansowała na czwarta lokatę.

Jedyny remis 5 serii meczów odnotowano w Mokrzyskach, gdzie Strażak podejmował Kłosa. Wyróżniającymi się postaciami w obu drużynach byli solidarnie bramkarze (Pacura i Rzepa). Obaj wybronili swoim zespołom sytuacje po strzałach z dystansu i w pojedynkach jeden na jeden z rywalami (odpowiednio szanse Króla, Broszkiewicza, Sieranta dla gospodarzy oraz Marmola, Bodziocha i Śliwy dla gości).Kłos ma 4 punkty i zajmuje obecnie 10. lokatę. Strażak ma 6 punktów więcej. Remis z niżej notowanym Kłosem kosztował go utratę czwartego miejsca w klasyfikacji.

Po dwóch porażkach z rzędu przebudziła się Iva Iwkowa. Pokonała wysoko, bo aż 6-2 Spółdzielcę Grabno. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak dużej liczby bramek. Co prawda od pierwszego gwizdka sędziego do ataków ruszyli gospodarze, ale na bramkę czekać musieli do 17 minuty (Łukasz Wnęk po kombinacyjnej akcji). Wówczas do pracy wzięli się przyjezdni, którzy w 30 minucie doprowadzili do wyrównania (gol: Maciej Dębski). Ostatni akcent pierwszej połowy należał jednak do iwkowian. Piłka po strzale Dariusza Nowaka zanim zatrzepotała w bramce odbiła się od słupka a następnie bramkarza gości.

O ile pierwsza połowa mogła w sposób umiarkowany optymistycznie nastrajać gości przed dalszą grą, o tyle w okresie pomiędzy 45 a 60 minutą wszystkie te nadzieje legły w gruzach. Pomiędzy 53 a 60 minutą piłkarze trenera Bogdana Bogusa trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. Na 3-1 strzelił Dominik Urbańczyk, chwilę później – Rafał Repetowski. Po godzinie gry na listę strzelców po raz drugi w tym dniu wpisał się Wnęk. Mimo szybkiej odpowiedzi, Spółdzielcy (bramka Krzysztofa Liszki) nie udało się odmienić losów konfrontacji. Ostatnie gol miejscowi strzelili w końcowych fragmentach meczu. Wnęk dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego mógł pochwalić się hat-trickiem.