• autor: tymowiak09, 2014-09-20 19:11

TYMON TYMOWA - Spółdzielca Grabno  2:0

bramki: Marcin Wilczek, Kamil Mendyk

Bramki :
55 min  - Kamil Mendyk
60 min - Marcin Wilczek

Skład Tymon :
Paweł Kwaśny - Mariusz Skwarło, Mariusz Olchawa, Sławomir Dumana, Bartłomiej Pachota - Marcin Wilczek ( 65' Daniel Motak), Mateusz Meller ( 75' Kamil Piechnik ), Kamil Bolechała (70' Kacper Piech ), Mateusz Piechnik, Kamil Mendyk - Bogusław Orzeł ( 80' Dominik Stachurski )

Przebieg meczu"
Od pierwszego gwizdka przyjezdni z Grabna nastawili się na grze w defensywie, a swojej szansy upatrywali w kontratakach. Tymon swobodnie budował swoje akcje i zdobywał kolejne sektory boiska, aż do 30 metra od bramki gości, gdzie natykał się na szczelną i zmasowaną obronę Spółdzielcy.  Pierwszą dogodną sytuacje na zdobycie bramki stworzyli gospodarze w 25 min., po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, w sporym zamieszaniu odnajduję się Bogusław Orzeł, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką goście. W 35 min po składnej akcji środkiem boiska piłka zostaje wycofana na 16 metr do Kamila Bolechały, jednak kapitan Tymona strzela nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, gdyż zawodnicy Tymona pudłowali  lub czujnie bronił dobrze dysponowany bramkarz z Grabna
.
W drugiej połowie zawodnicy Tymona zaangażowali większe siły w ofensywie przez co mogli zostać ukarani, w 50 min pop jednej z nielicznych kontr gości, groźny strzał napastnika Spółdzielcy z 11 metrów broni Paweł Kwaśny.

Pięć minut później  po pięknej akcji duetu napastników
 Orzeł-Mendyk, ten drugi pokonuję strzałem w długi róg bramkarza gości.
Bramka na 1:0 uskrzydliła zawodników z Tymowej i w 60 min Mendyk podaje z środka pola na skrzydło do Marcina Wilczka, ten przyjmuję piłkę i strzałem z woleja podwyższa na 2:0.
Tymon mimo dwubramkowego prowadzenia nadal parł do przodu, i kilka minut później po dośrodkowaniu ze skrzydła Orzeł oddaje strzał nożycami, jednak na posterunku jest bramkarz gości, który odbija piłkę w bok, prosto pod nogi Mateusza Mellera, który oddał mocny strzał w kierunku bramki zablokowany przez obrońce.
W 70 minucie jest rzut rożny dla Tymona dośrodkowuje Meller prosto na głowę Orła, który trafia w poprzeczkę. Ataki Tymona nie słabły, a w 80 minucie Mendyk podchodzi do rzutu wolnego z 20 metrów, trafia jednak w słupek.
Do końca meczu mimo kilku kontr gości, nic się nie zmieniło i  trzy punkty zostały w Tymowej, a raczej w Czchowie gdzie gościnnie mecze rozgrywa lider brzeskiej A-klasy."
Był to 31 z rzędu mecz ligowy Tymona bez porażki, a 28 wygrany.