Podsumowanie 3 kolejki Brzeskiej A-klasy

--------------------
1-3 Curyło 49
1-4 M.Piechnik 70

Sędziował: Mirosław Łuszcz (KS Żabno)
Żółte kartki: Tomczyk - B.Pachota
Widzów: ok 100

SOKÓŁ: 1.  Kubala   2.  Lech   3. Węgrzyn   4. Maciaś   5.  Chmielarz  zmiana 61"  Pędrak   6.  Janisz  zmiana 46"  Kądziołka   7.  Bury  zmiana 46"  Nowak    8.  Szabat   9.  Chmielarz   10.  Curyło bramka   11. Tomczyk żółta kartka

TYMON: Grzesicki - Dumana, Skwarło, B.Pachota, Olchawa, Meller(88 Stachurski), M.Piechnik, Mendyk(79 K.Piechnik), M.Wilczek, P.Pachota, Orzeł

Jak padły bramki:

0-1 - dośrodkowanie z prawej strony boiska trafia do zamykającego całą akcję M.Wilczka, który na raty pokonuje K.Kubalę. Jego pierwszy strzał broni bramkarz jednak szybka dobitka z bliska jest już celna i ląduje w bramce Sokoła.

0-2 - daleka wrzutka z autu przetacza się przez całe pole karne Sokoł i trafia do P.Pachoty, który zamykając akcję umieszcza futbolówkę w bramce

0-3 - zgrana piłka w polu karnym trafia pod nogi P.Pachoty, który z bliskiej odległości zmusza K.Kubalę do drugiej kapitualcji.

1-3 - Nowak dogrywa do zamykającego akcję Curyły, który lewą nogą mocno uderza obok interweniującego bramkarza

1-4 - pozostawiony bez opieki na 11 m M.Piechnik mocnym strzałem po ziemi pokonuje nieco zasłoniętego K.Kubalę.

Relacja z meczu:

W spotkanie lepiej i co ważne skuteczniej weszli goście, którzy w 4 min prowadzili już 1-0. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na gola zamienił M.Wilczek, który na dwa razy głową pokonał K.Kubalę. W 13 i 14 min Tymon miał swoje okazje jednak dobrze uderzenia ponownie M.Wilczka i Mellera bronił bramkarz Sokoła. Jednak już w 19 min goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą grającego trenera P. Pachoty, który zamykając akcję umieścił piłkę w bramce Sokoła. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero w 31 min gry, gdy z wolnego strzelał Tomczyk jednak jego uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką Grzesickiego. Chwile później było już jednak po meczu, ponownie pozostawiony bez krycia w „16” P.Pachota z bliskiej odległości umieszcza piłkę w bramce.

Zmiany przeprowadzone w przerwie podziałały motywująco na poczynania gospodarzy, którzy cztery minuty po wznowieniu gry zmniejszyli rozmiary porażki. Dośrodkowanie na długi słupek Nowaka na bramkę zamienił Curyło, który mocnym strzałem zmusił Grzesickiego do kapitulacji.. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić miejscowi jednak ich skuteczność jak i celność była porażająca m.in dwa strzały Curyły z wolnych trafiały w szczelny mur Tymona. Goście nie ograniczyli się jednak do obrony, w 69 min Szabat wybił piłkę z lini bramkowej Sokoła, jednak chwilę później Tymowiacy ponownie podwyższyli wynik meczu. Błędy w kryciu dały o sobie znać po raz kolejny, M.Piechnik pozostawiony bez krycia strzałem po ziemi umieszcza piłkę w bramce K.Kubali. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i zasłużenie 3 oczka jadą do Tymowej gdzie świętują pozycję lidera!

W pozostałych meczach:

- Olimpia Katy –I skra Łeki 4:1 (1:0),

M.Kusiak 45, J.Nowak, Leśniak, D.Cebula - Wójcik 50;

- Victoria Bielcza –ArkadiaOlszyny 0:1 (0:0),
Wasko70;

- Poreba Spytkowska–Olimpia Bucze 3:0(3:0),
Karcz 12, 27, Zych42,

- Victoria Porabka Usz. – Kłos Łysa Góra 2:3(1:2),
Góral 24,Zych 64–Sliwa 8,90, Płaneta 42

- Piast Czchów – Spółdzielca Grabno 2:1(0:1),
Wnek 49,80(obie z karnych) – Debski 37,

- Strazak Mokrzyska – Iva Iwkowa2:1(0:1),
Brozkiewicz 57,Lis 68 - Gołab 10.