Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Podsumowanie 2 kolejki Brzeskiej A-klasy

• autor: chester., 2014-08-28 11:18

Za nami druga kolejka brzeskiej A klasy. Spośród sześciu rozegranych meczów, tylko jeden zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym. Na czele sokół, Iwa i Tymon.

Sokół pokonał Iskrę 4-0, choć należałoby powiedzieć, że tylko 4-0 (bramki: Tomczyk 2, Szabat, Zawada). Goście do Maszkienic przyjechali w dziewięcioosobowym składzie, co niestety wpisuje się w smutną sytuację kadrową klubu z Łęk po spadku z ligi okręgowej. Wynik meczu rozstrzygnął się do przerwy, kiedy to gospodarze zamknęli przyjezdnych w ich strefie obronnej i konsekwentnie zagrażali bramce Michalika. Po zmianie stron czy to z powodu nieskuteczności, czy też bardziej litości dla podłamanego rywala więcej bramek nie padło. Warto odnotować, że w kadrze Sokoła pojawił się Dawid Curyło, były napastnik Iskry, który w sezonie 2012/2013 strzelił dla niej ponad 40 bramek. Póki co napastnik (w poprzednim sezonie w Sokole Borzęcin) pozostaje bez zdobyczy bramkowej, zupełnie jak Iskra. Ta jednak także bez punktu. Sokół objął pozycje lidera, a już w najbliższy weekend czeka go mecz na szczycie..

W sobotę o 17.30 drużyna trenera Jana Kargula podejmie beniaminka z Tymowej. Ten w dwóch pierwszych meczach sezonu zanotował komplet punktów. W miniony weekend ekipa grającego trenera Pawła Pachoty pokonała zasłużenie 3-0 (bramki: Bogusław Orzeł, Bartłomiej Pachota , Kamil Mendyk) Strażaka Mokrzyska. Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników goście nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z beniaminkiem przez całe spotkanie. W efekcie im spotkanie trwało dłużej, tym przewaga grającego gościnnie w Czchowie Tymona była większa.

Będący na co dzień gospodarzem czchowskiego stadionu – zespół Piasta doznał drugiej w bieżących rozgrywkach porażki. Tym razem na wyjeździe. Drużyna Krystiana Steca uległa w Iwkowej aż 4-0 Ivie (bramki: Repetowski 3 D.Nowak). To spore zaskoczenie zważywszy, że to Piast po całkiem udanej wiośnie jest (był?) wymieniany jako kandydat do walki o awans do ligi okręgowej. Oba zespoły zaprezentowały otwarty futbol stwarzajc sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek. Dla gospodarzy okazałe zwycięstwo przyniosło pozycję wicelidera. Trzecie miejsce, tyle że od końca okupuje Piast.

Podobnie jak Piast i Iskra bez punktów pozostają zespoły Kłosa Łysa Góra oraz Arkadii Olszyny. Pierwszy uległ 0-2 na własnym boisku Porębie Spytkowskiej (bramki: Goryczko, Guzik). Losy meczu rozstrzygnęły sie już po pierwszych 20 minutach, w których goście dwukrotnie umieścili piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Rzepę. Niestety dla gospodarzy ich atutem nie była skuteczność, która kilkukrotnie stanęła na przeszkodzie strzelenia gola (np. okazje Śliwy). Zabrakło także sprytu jaki mają doświadczeni w Porębie -Karcz i Goryczko. Ten drugi strzelił gola z wolnego w momencie, gdy rywale ustawiali mur…

Na własnym boisku przegrała 2-4 (D.Kubon 2 – Lesniak, Grzybowski, P.Kusiak 2)także Arkadia Olszyny. O meczu beniaminka z Olimpią Kąty można powiedzieć, że pasuje do niego powiedzenie : „miłe złego początki”. Już w 9 minucie Arkadia wyszła na prowadzenie, aby w ciągu zaledwie kilkunastu minut zacząć gonić wynik. Jakby tego było mało goście w ciągu pierwszych 10 minut drugiej odsłony podwyższyli wynik dwukrotnie.

Jedyny remis w miniony weekend w brzeskiej A-klasie zanotowano w Buczu, gdzie Olimpia podejmowała Victorię Bielcza. Wynik 1-1 (bramki: Tomasz Wolsza – Łukasz Nowak) nie odzwierciedla ilości emocji, zdarzeń, które miały miejsce na boisku. Olimpia już po pierwszym kwadransie mogła wyjść na prowadzenie, ale kapitan zespołu – Pleszyński przestrzelił rzut karny. Zaledwie pięć minut po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie. Chwilę później musieli grać jednak w dziesiątkę z powodu pierwszej w tym spotkaniu czerwonej kartki. Otrzymał ją Bogusz za faul na Handzliku.Gospodarze wykorzystali przewagę jednego zawodnika bardzo szybko. Już po trzech minutach padło wyrównanie. Najwięcej emocji miało miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy sędzia za niesportowe zachowanie wykluczył z zawodów po jednym z zawodników obu drużyn.