Krótkie podsumowanie sezonu 2012/2013

• autor: tymowiak09, 2013-07-25 12:36

Krótkie podsumowanie sezonu 2012/2013 w rozwinięciu.

Tymon Kończy sezon na 5 miejscu z dorobkiem 47 punktów

-Awans uzyskały drużyny : Olimpia Kąty oraz Victoria Porąbka Uszewska

-Do b-klasy spada Kłos Łysa Góra (przynajmniej na dzień dzisiejszy)

Andaluzja Rudy Rysie  wycofuje się z rozgrywek

-Najwięcej bramek strzeliła Olimpia Kąty: 122 bramki. Dla porównania rok temu najwięcej bramek strzeliła Andaluzja Rudy Rysie 149 bramek.

-Najwięcej bramek stracił zespół Grom Sufczyn, aż 124.

-Najwyższą wygraną w lidze zanotował lider wygrywając z Przyborowem aż 13:1. Tym samym Przyborów zanotował najwyższą porażkę w lidze.

-Najwięcej bramek padło w meczu Grom Sufczyn – Victoria Porąbka Uszewska : 15 (3:12)

-Najwięcej zwycięstw miała ekipa Olimpi Kąty: 23

-Najmniej zwycięstw miała ekipa z Okocimia - 4

- 2 razy padał bezbramkowy remis.

Statystyki TYMON TYMOWA

Tymon z dorobkiem 47 punktów zajął ostatecznie 5 miejsce na co złożyło się: 15 zwycięstw, 2 remisów i 9 porażek. Jednocześnie pobiliśmy rekordy:

-najwięcej punktów zdobytych w sezonie: 47

-najwięcej zwyciestw w sezonie: 15

-najmniej porażek w sezonie: 9

-Tymon Tymowa w sezonie 2012/2013 strzelił 65 bramki tracąc przy tym 39; bilans+26. Dla przypomnienia rok temu kończyliśmy z bilansem ujemnym -22 bramki.

Bramki dla Tymona strzelali:

1. Mateusz Piechnik  Mateusz Piechnik 13 bramek
2. Paweł Pajor  Paweł Pajor 7 bramek
3. Marcin Wilczek  Marcin Wilczek 6 bramek
4. Leszek Dumana  Leszek Dumana 5 bramek
5. Tomasz Skwarło  Tomasz Skwarło 4 bramki
6. Bartłomiej Kuraś  Bartłomiej Kuraś 4 bramki
7. Mateusz Meller  Mateusz Meller 4 bramki
8. Kamil Bolechała  Kamil Bolechała 4 bramki
9. Paweł Pachota  Paweł Pachota 4 bramki
10. Mateusz Pławecki  Mateusz Pławecki 2 bramki
11. Piotr Dumana  Piotr Dumana 2 bramki
12. Grzegorz Goćfin  Grzegorz Goćfin 2 bramki
13. Mariusz Skwarło  Mariusz Skwarło 2 bramki
14. Piotr Żółty  Piotr Żółty 1 bramka
15. Zdzisław Karpiel  Zdzisław Karpiel 1 bramka
16. Bartosz Grzesicki  Bartosz Grzesicki 1 bramka

oraz 3 bramki za walkower w meczu domowym z Gromem Sufczyn

( przeciwnicy nie wstawili się na mecz)

- królem strzelców został Mateusz Piechnik strzelając 13 bramek :)

- najwięcej czasu na boisku spędzili kolejno: Mateusz Piechnik, Mateusz Meller, Kamil Bolechała

-Najwyższa wygrana Tymona to mecz z Andaluzja Rudy Rysie na wyjeździe wygrany aż 7:1!! Jednocześnie pobiliśmy rekord najwyższej wygranej w historii !

-Najlepszymi meczami były zapewne wygrana z Andaluzją  oraz mecze z Kątami oraz Victorią Porąbką Uszewską mimo porażki. Najgorszymi meczami to domowy mecz z Iskrą Szczepanów oraz wyjazdowy mecz z Jastrzębiem Łoniowa.

W tym sezonie drużynę prowadziło dwóch trenerów: w rundzie jesiennej dowodził nami Mariusz Skwarło, jednak z powodów osobistych zrezygnował z tej funkcji. W rundzie wiosennej zastąpił go Paweł Pachota. Obaj byli grającymi trenerami. Mariusz nadal jest z nami jako zawodnik, natomiast z Pawłem przedłużyliśmy umowę i nadal jest grającym trenerem. Dziękujemy wam za ten bardzo dobry sezon.

Dziękujemy kibicom, którzy wiernie i regularnie przez cały sezon przychodzili na nasze mecze, aby wspierać nas swoim dopingiem Na pewno dostarczyliśmy wam dużo emocji.  Mamy nadzieję ze od nowego sezonu, a to tuż tuż będziecie nadal tak gorąco nas wspierać w drodze do awansu :)

Dziękujemy również całemu zarządowi i wszystkim, którzy przyczyniają się do funkcjonowania i rozwoju naszego klubu. Nazwisk jest wiele, więc podziękowania są ogólne dla wszystkich. DZIĘKUJE W IMIENIU CAŁEJ DRUŻYNY.

Nowy sezon rozpoczyna się w drugi weekend sierpnia. Serdecznie zapraszamy. Terminarz zostanie wkrótce ustalony.