Aktualności

Najwyższa wygrana Tymona w historii !!!

• autor: tymowiak09, 2011-09-11 16:20

TYMON TYMOWA - Jedność Paleśnica 6:0

bramki: Bolechała Kamil, Pajor Paweł, Grzesicki Robert (rzut karny), 2x Dumana Leszek, Piechnik Mateusz

Nikt z nas nie myślał, że w tak piękne upalne niedzielne południe Tymon urządzi sobie kanonadę. O godzinie 13 gościliśmy ekipę z Paleśnicy.

Ostatnio mierzyliśmy się z nimi rok temu, kiedy to Leszek Dumana strzelając w meczu 2 bramki dał nam zwycięstwo 2:1 . Pół roku temu otrzymaliśmy walkower 3:0, ponieważ ekipa z Paleśnicy nie zjawiła się na swoim domowym meczu.

Na początku meczu Tymon jak zawsze ostrożnie i spokojnie rozgrywał piłkę, z czasem dochodząc do większego posiadania piłki i przewagi. Już w pierwszych minutach wytworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji. W około 20 minucie Kamil Bolechała otwiera wynik spotkania; dostaje piłkę po składnej akcji na 16 metr i z narożnika pola karnego uderza mocną i podkręconą piłkę która ląduje w bramce tuż przy słupku. Bardzo aktywny w pierwszej połowie "Bolek" oddał jeszcze 3 mocne strzały, jednak za każdym razem bramkarz sparował na rzut rożny. Kilka minut później Mateusz Piechnik po rajdzie prawą stroną wrzuca mocno bitą piłkę do Pawła Pajora, a ten z główki nie daje szans bramkarzowi z Paleśnicy. Już było 2:0. Tymon nadal naciskał i szukał swoich sytuacji. Po dwójkowej akcji Kamila Bolechała i Łukasza Piechnika ten drugi zostaje sfaulowany w polu karnym po swoim kolejnym świetnym dryblingu( a miał ich dużo i większość zakończyła się powodzeniem)  Sędzia dyktuje 11 dla gospodarzy. Egzekutorem rzutu karnego okazał się Robert "Murzyn" Grzesicki, który z doświadczeniem i stoickim spokojem podwyższa prowadzenie na 3:0. Ekipa z Paleśnicy jeszcze do tego momentu starała się nawiązać walkę, ale nasza linia obrony spisywała się w tym dniu wybornie: Rafał Sowa oraz Sławek Dumana stali się nie do przejścia przez środek, a Mateusz Piechnik i Piotr Dumana aktywnie uczestniczyli w akcjach ofensywnych. Do Przerwy 3:0.

Po przerwie Jedność zerwała się i zaczęła"klepać", jednak nie na długo: po akcji ze środka pola piłkę sam sam z bramkarzem dostaje Leszek Dumana i podwyższa na 4:0 tym samym przełamując swoją niemoc strzelecką. Po tej bramce trener zarządził kilku zmian i dał pograć zawodnikom rezerwowym oraz bramkarzowi. Tymon kontrolował w pełni mecz i szukał kolejnych goli: Mateusz Piechnik świetnie dośrodkował do Leszka Dumany, a ten po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Po tej bramce na podwyższenie wyniku szansę miał 2 razy Piotr Żółty i Andrzej Orzechowski i jedną Zdzisław Karpiel, jednak bramkarz gości pokazał swoje umiejętności. Na 10 minut przed końcem faul w dobrym miejscu do oddania strzału, do piłki podchodzi Mateusz Piechnik i mocnym strzałem obok muru ustala wynik spotkania: 6:0. Tym trafieniem potwierdził, że był bohaterem tego meczu.

Dziękujemy kibicom bardzo za liczne przybycie w ten piękny dzień. Nie żałowali na pewno będąc na najwyższym zwycięstwie Tymona w historii.

Za tydzień zapraszamy do Łoniowej na 11:30 gdzie podejmiemy ekipę gospodarzy, Jastrzębia.